Blog

DİKEY PANEL EBATLAMA MAKİNESİ NE İŞE YARAR?

Dikey Panel Ebatlama Makinesi Ne İşe Yarar?

Dikey Panel Ebatlama Makinesi genel olarak ahşap panel üreticileri ve mobilya üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Bu üreticiler Dikey Panel Ebatlama Makinesi sayesinde malzemeleri ölçüp kesebilmektedirler. Ayrıca son derece güvenli ve hızlı bir işlem yeteneğine sahiptir. Ölçümleri detaylı bir şekilde aldığından dolayı işlem hatasız ve son derece dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Tekerlekleri sayesinde de çok kolay bir şekilde hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca yapısında bulunan dijital metre okuyucu ile anında ölçüm yapabilirsiniz.

Dikey Panel Ebatlama Makinesi Avantajları Nelerdir?

 • Dikey olmasından kaynaklı diğer makinalara göre çok daha az yer kaplayarak küçük alanlara bile yerleştirilebilmektedir.
 • Yapısı ve işlemi gereği çok daha hızlı bir sistemi vardır. Ayrıca güvenlik sistemi üst düzeydedir.
 • İşlem özelliği sayesinde büyük ve bütün panelleri hareket ettirmenize gerek kalmadan çok daha az çaba ve daha az bir zaman ile küçük parçalara ayırabilirsiniz.
 • Dikey Panel Ebatlama Makinelerindeki sabit plaka sayesinde büyük panellerin kesimini yapabilmek için onları hareket ettirmenize gerek olmadan ebatlayabilir ve hızlı bir şekilde kesimini yapabilirsiniz. Bu şekilde hem az çaba sarf etmiş hem de zamandan kazanmış olursunuz.
 • İnsan gücünün en alt seviyede olduğu bu makinalar sabit plakaları sayesinde ölçüm hassas ve detaylı olduğu gibi plaklar arasındaki kesim de paralel olmaktadır.
 • Dikey olması sayesinde az yer kaplayan Dikey Panel Ebatlama Makineleri, insan gücüne çok daha az ihtiyaç duyduğu için çalışan sayısı açısından tasarruf sağlamaktadır. Çok küçük bir alanda en az kişi ile işleri halletmek istiyorsanız Dikey Panel Ebatlama Makineleri size çok uygun olacaktır.

Dikey Panel Ebatlama Makinesi Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Dikey Panel Ebatlama Makinesi, diğer makinelere göre çok daha hızlı bir işletime sahip olması ve donanımında birçok yetenek barındırması ile az insan gücü ile çok iş yapabilmektedir.  Makinadaki dijital metre okuyucu ile panellerin boylarını başka bir işlem yapmadan anında ölçebildiğiniz gibi otomatik levha sürücü ile çaba sarf etmeden kesim işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca levha tutucular sayesinde kesim sırasında levhanın tutulmasına gerek yoktur. Bu makinanın donanımındaki sistem sayesinde levhayı otomatik olarak dikey veya yatay pozisyona getirebilirsiniz. Bir makinanın çalışmasında ve kullanılmasında en önemli unsur güvenlik sistemidir. Dikey Panel Ebatlama Makinelerinde bulunan pnömatik kilit sistemi ile güvenliğiniz de üst seviyelerdedir.

Dikey Panel Ebatlama Makinesi Kullanımı

Dikey Panel Ebatlama Makinelerinde levha makineye yerleştirilir. Kullanılması kolay olan tekerlekli taşıyıcı sayesinde levhayı istediğiniz yöne doğru kolaylıkla hareket ettirebilirsiniz. Metre göstergesi ile istediğiniz ölçüye ayarlayıp ölçümü yapılan levha otomatik kilit sistemi ile kilitlenip sabitlenir. Eğer yatay kesim yapılacak ise yatay sabitleme kullanılırken metre ölçümü için panel üzerindeki ölçüm cihazı kullanılır. Eğer küçük boyutlarda levhalar kesilecek ise makine üzerindeki raf sistemleri kullanılır. Ayrıca dereceli kesimlerde makinadaki derece sistemi sayesinde istediğiniz gibi kesim yapabilirsiniz.

Dikey Panel Ebatlama Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Dikey panel ebatlama makinaları genel olarak ahşap panel üreticileri tarafından kullanıldığı gibi mobilya malzemeleri üreten firmalar tarafından da kullanılmaktadır.  Dikey Panel Ebatlama Makinesi, birçok türde malzemenin kesimini yapabilmektedir. Bu türler;

 • Sunta panel kesiminde veya ebatlanmasında
 • MDF lam panel kesiminde veya ebatlanmasında
 • Sunta lam panel kesiminde veya ebatlanmasında
 • OSB paneller kesiminde veya ebatlanmasında
 • Fibreb çeoard lam panel kesiminde veya ebatlanmasında
 • Kontraplak- Plywood lam panel kesiminde veya ebatlanmasında
 • Laminant panellerin kesiminde veya ebatlanmasında kullanılmaktadır.
Dikey Panel Ebatlama Makinesinin Firmalara Ne Gibi Katkısı Olur?

Dikey panel ebatlama makinesi ahşap panel üreticileri ve mobilya malzemeleri üreten firmalar için sıklıkla tercih edildiği gibi birçok farklı alanda üretim yapan firmalar tarafından da tercih edilmektedir. Çalışma alanı dar ve zor olan mekanlarda yatay türlerinin aksine çok daha az yer kapladığı için çok daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca insan gücüne çok az ihtiyaç olduğu için az işçi ile çok daha fazla iş yapılabilmektedir. Bu sayede de firmaların bütçesine katkı sağlamaktadır. Makinanın işlem yeteneği sayesinde bir günde hızlı bir şekilde zamandan tasarruf edilerek çok daha fazla üretim sağlanabilmektedir. Donanımında bulunan ek malzemeler sayesinde kesim sırasında herhangi bir başka malzeme gerektirmeden makine üzerinde bütün işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca makine başka bir yere veya alana çekilmek istendiği zaman tekerlekleri sayesinde çok kolay bir şekilde taşınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir