Blog

CNC Ahşap Torna Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

CNC Ahşap Torna Makinesi

Fabrikalardan en çok kullanılan ürünlerden birisi CNC ahşap torna makinesi modelidir. Hızlı üretim yapabilme özelliği bulunan bu makineler bilgisayar destekli olarak kullanılmaktadır. Hızlı üretimin yanı sıra elde edilen ahşap mobilya ürünlerinin de kalitesini büyük oranda arttırmaktadır.

Manuel tezgahlara göre sürekli üretim yapabilen CNC tezgahları el işçiliğine ihtiyaç duymaz. Bu nedenle bu makineler için saat farkı yoktur. Mesai saatleri dışında da sürekli üretim yapma gücüne sahiptir.

Eğer CNC marka ahşap torna makinesi almak istiyorsanız bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Makine satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktaları yazımızda bulabilirsiniz.

CNC Ahşap Torna Makinesi

CNC Tezgahları Neden Önemlidir?

CNC tezgahları birçok farklı sektörde kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Fabrikaların olmazsa olmaz parçalardan olan bu tezgahların birçok özelliği bulunur.

CNC tezgahlarını fonksiyonlarına göre farklı alanlarda kullanabilirsiniz. 2,3,4 ve 5 eksenli modelleri vardır. En geniş çalışma alanına sahip olan modeli 5 eksenli olan modeldir. 5 eksenli ahşap torna makinesi eğimli alanlarda da rahatlıkla çalışabilir.

CNC ahşap torna makinesi modellerinin diğer bir özelliği de bilgisayar ile çalışmalarıdır. Önceden programlanabilir bu makineler tüm gün çalışma özelliğine sahiptir. El işçiliğinin yetmediği alanlarda hızlı ve kolay bir biçimde üretim yapar.

CNC Ahşap Torna Makinesi Alırken Dikkat Edilecekler

CNC ahşap torna makinesi satın almayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları öğrenmek için aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz:

 • CNC makine seçimi yaparken öncelikle kullanım alanını belirlemelisiniz. Düz ya da eğimli bir zeminde kullanılacaksa buna göre bir eksen seçimi yapmalısınız.
 • İkinci önemli nokta ise kontrol ünitesi seçimidir. Hangi maddelerin üretimi yapılacaksa ona göre bir ünite tercih edilmelidir.
 • CNC makinelerini seçerken kullanım kolaylığı sağlamasına önem verilmelidir. Mutlaka güvenlik sistemi bulunan, pratik bir kullanımı olan makineleri tercih etmelisiniz.
 • Makinelerin uzun ömürlü olması için ana sistem koruması da çok önemlidir. Tezgahının ana sisteminde koruması olan ürünler her zaman doğru bir tercih olacaktır.
 • Seçeceğiniz firmanın servis ve yedek parça konusunda size yardım etmesi gereklidir. Satın alırken bu tarz güvenlik unsurlarına mutlaka dikkat etmelisiniz.

CNC Ahşap Torna Makinesi Fiyatları

Sektörün en iyilerinden olan CNC makinelerinin fiyatları modeline göre değişmektedir. Birçok farklı model ve kullanım alanı bulunan makinelerin fiyatları kalitesine göre belirlenmektedir. Sizler de en doğru seçimi yapmak için mutlaka ürünün özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.  Kullanım alanı da seçilecek olan ürün için önemli bir detaydır.

CNC torna makinesi de fiyatı merak edilen ürünlerden birisidir. Kullanım alanı, model vb. unsurları belirledikten sonra bütçenize en uygun seçimi yapabilirsiniz. CNC makineleri bütçe dostu makineler olarak karşımıza çıkmaktadır.

CNC Ahşap Torna Makinesi

CNC Makinelerinin Avantajları

CNC makineleri avantajları ile öne çıkan modellerdir. Sıklıkla tercih edilmesinin sebebi ise bu avantajlarında gizlidir. Sizler de CNC makinesi almadan önce bu faydalara göz atarak doğru bir seçim yapabilirsiniz.

CNC makinelerinin en önemli avantajları şunlardır:

 • Kalifiye insan gücüne ihtiyaç duymaz.
 • Çalışma temposu çok yüksek ve aynıdır.
 • Önceden programlanma özelliği bulunur.
 • Günün her saati çalışır.
 • Ayarlama, ölçüm vs. gibi zaman kayıplarını ortadan kaldırır.
 • Depolama için daha az yer kaplar.
 • Elektrik, malzeme vb. ihtiyaçlar en aza indirgenmiştir.
 • Parça imalatlarına geçiş çok hızlıdır.
 • Daha ucuz ve maliyetlidir.
CNC Ahşap Torna Makinesi Modelleri

2,3,4 ve 5 eksen modellerine sahip CNC  torna makinesi her bütçeye uygun bir üründür. En güçlü kullanım alanı için 5.eksen modelini seçebilirsiniz. Kullanım alanına göre hangi eksen modeline ihtiyaç duyduğunuza karar verebilir, tercihinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir